C91-BA28H-CAO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
C91-BA28H-CAO
Beschreibung:
LED LAMP 1-23-17
Benutzer handbuch
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 6.5mcd
Product Status Active
Lamp Color Amber
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Flat Top
Series 90
Type LED
Voltage 28V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Amber
Wavelength - Peak 585nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 16.5mA
Lens Size 7.10mm Dia