C96-BCA14H-CAO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
C96-BCA14H-CAO
Beschreibung:
PMI 5-24-2013
Benutzer handbuch
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 35°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 60mcd
Product Status Active
Lamp Color Amber
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Domed Top
Series 90
Type LED
Voltage 14V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Amber
Wavelength - Peak 585nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 25mA
Lens Size 8.50mm Dia