C96-BCG12H-CGO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
C96-BCG12H-CGO
Beschreibung:
PMI LED .290" HI-DOME GREEN
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 24°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 70mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 569nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 8.50mm Dia