C96-BG12H-NGO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
C96-BG12H-NGO
Beschreibung:
PMI 9-7-2012
Benutzer handbuch
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 4.7mcd
Product Status Active
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Domed Top
Series 90
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 569nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 8.50mm Dia