C96-BR12H-NRO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
C96-BR12H-NRO
Beschreibung:
PMI LED .290" HI-DOME
Benutzer handbuch
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 6.1mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 626nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 8.50mm Dia