C96-NKR12H-CRO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
C96-NKR12H-CRO
Beschreibung:
PMI 7-21-14 RED
Benutzer handbuch
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 15°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 3600mcd
Product Status Active
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Domed Top
Series 90
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 634nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 8.50mm Dia