C96-NWB28H-CBO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
C96-NWB28H-CBO
Beschreibung:
PMI LED .290" HI-DOME
Benutzer handbuch
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 45°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 700mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Blue
Type LED
Voltage 28V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Blue
Wavelength - Peak 465nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 16.5mA
Lens Size 8.50mm Dia