CC0100CRNPO7BN2R4
YAGEO
Produkt-Nr.:
CC0100CRNPO7BN2R4
Beschreibung:
CAP CER 2.4PF 16V C0G/NPO 01005
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 2.4 pF