CC0603FRNPO9BN561
YAGEO
Produkt-Nr.:
CC0603FRNPO9BN561
Beschreibung:
CAP CER 560PF 50V C0G/NPO 0603
Auf Lager : 24706
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 560 pF