CC0805JRNPO9BN562
YAGEO
Produkt-Nr.:
CC0805JRNPO9BN562
Beschreibung:
CAP CER 5600PF 50V C0G/NP0 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 5600 pF