CC1206BRNPO9BN2R7
YAGEO
Produkt-Nr.:
CC1206BRNPO9BN2R7
Hersteller:
YAGEO
Beschreibung:
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NPO 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 2.7 pF