CC1206FRNPOABN122
YAGEO
Produkt-Nr.:
CC1206FRNPOABN122
Beschreibung:
CAP CER 1200PF 200V C0G/NPO 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 1200 pF