CC1206JKNPO7BN273
YAGEO
Produkt-Nr.:
CC1206JKNPO7BN273
Beschreibung:
CAP CER 0.027UF 16V C0G/NP0 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series CC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr YAGEO
Capacitance 0.027 µF