CC1210JKNPO8BN223
YAGEO
Produkt-Nr.:
CC1210JKNPO8BN223
Hersteller:
YAGEO
Beschreibung:
CAP CER 0.022UF 25V C0G/NPO 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 0.022 µF