CDBA2200-HF
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
CDBA2200-HF
Hersteller:
Comchip Technology
Paket:
DO-214AC (SMA)
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 200V 2A DO214AC
Auf Lager : 180321
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 30pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 200 V
Series -
Package / Case DO-214AC, SMA
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 2 A
Mfr Comchip Technology
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 2A