CFN-25JR-52-1K2
YAGEO
Produkt-Nr.:
CFN-25JR-52-1K2
Hersteller:
YAGEO
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 1.2K OHM 5% 1/4W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.2 kOhms
Series CFN
Power (Watts) 0.25W, 1/4W