CFR25SJT-52-16K
YAGEO
Produkt-Nr.:
CFR25SJT-52-16K
Beschreibung:
RES 16K OHM 5% 1/4W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 16 kOhms
Series CFR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W