CL-1-2004-9912-I
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CL-1-2004-9912-I
Beschreibung:
PMI DIA .555" (14MM) BLUE 48V
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 6.000" (152.40mm)
Viewing Angle 20°
Panel Cutout Dimensions 0.56" (14.20mm)
Millicandela Rating 400mcd
Product Status Active
Lamp Color Blue
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 3.3V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Blue
Wavelength - Peak 460nm
Package Bag
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA