CL-1-2007-0240-I
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CL-1-2007-0240-I
Beschreibung:
LED INDICATOR, IP67 SEALED AND V
Benutzer handbuch
Lens Transparency -
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.551" (14.00mm)
Millicandela Rating 500mcd
Product Status Active
Lamp Color Yellow
Ratings AC
Lens Style Round with Domed Top
Series CL
Type LED
Voltage 240V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 590nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 3.5mA