CL-1-2007-9908-I
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CL-1-2007-9908-I
Beschreibung:
LED INDICATOR, IP67 SEALED AND V
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.551" (14.00mm)
Millicandela Rating 500mcd
Product Status Active
Lamp Color Yellow
Ratings DC
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 590nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA