CMD11-21UBC/TR8
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CMD11-21UBC/TR8
Paket:
1206
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
LED BLUE CLEAR 1206 SMD
Viewing Angle 20°
Color Blue
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.00mm L x 1.50mm W
Millicandela Rating 64.5mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 1.50mm
Series -
Package / Case 1206 (3016 Metric)
Mfr Visual Communications Company - VCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 4.5V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 430nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.10mm Dia