CMD11-21VGC/TR8
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CMD11-21VGC/TR8
Beschreibung:
LED GREEN CLEAR 1206 SMD
Auf Lager : 88512
Viewing Angle 20°
Color Green
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.00mm L x 1.50mm W
Millicandela Rating 7.5mcd
Product Status Active
Height (Max) 1.50mm
Mfr Visual Communications Company - VCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.1V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 570nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.10mm Dia