CMD11-21VYC/TR8
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CMD11-21VYC/TR8
Beschreibung:
LED YELLOW CLEAR 1206 SMD
Auf Lager : 21205
Viewing Angle 20°
Color Yellow
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.00mm L x 1.50mm W
Millicandela Rating 6mcd
Product Status Active
Height (Max) 1.50mm
Mfr Visual Communications Company - VCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 585nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.10mm Dia