CMD15-21SRC/TR8
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CMD15-21SRC/TR8
Paket:
1206
Beschreibung:
LED RED CLEAR 1206 SMD
Auf Lager : 174169
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant -
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle -
Color Red
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 1.50mm W
Millicandela Rating 15mcd
Product Status Active
Height (Max) 1.30mm
Supplier Device Package 1206
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series -
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Visual Communications Company - VCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.7V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 660nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.00mm x 1.50mm