CMD15-21VYD/TR8
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CMD15-21VYD/TR8
Beschreibung:
LED YELLOW DIFFUSED 1206 SMD
Auf Lager : 2341
Configuration Standard
Lens Transparency Diffused
Viewing Angle -
Color Yellow
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 1.50mm W
Millicandela Rating 4mcd
Product Status Active
Height (Max) 1.30mm
Mfr Visual Communications Company - VCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
Features -
Lens Color Yellow
Wavelength - Peak 585nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.00mm x 1.50mm