CMD15-22VRVGC/TR8
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CMD15-22VRVGC/TR8
Paket:
1206
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
LED GREEN/RED CLEAR 1206 SMD
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant -
Configuration Independent
Lens Transparency Clear
Viewing Angle -
Color Green, Red
Current - Test 20mA Green, 20mA Red
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 2.70mm W
Millicandela Rating 10mcd Green, 20mcd Red
Product Status Obsolete
Height (Max) 1.10mm
Series -
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Visual Communications Company - VCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.1V Green, 2.8V Red
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 570nm Green, 640nm Red
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.00mm x 1.50mm