CMD17-21SRC/TR8
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CMD17-21SRC/TR8
Paket:
0805
Beschreibung:
LED RED CLEAR 0805 SMD
Auf Lager : 4773
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant -
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 140°
Color Red
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.00mm L x 1.25mm W
Millicandela Rating 21mcd
Product Status Active
Height (Max) 1.20mm
Supplier Device Package 0805
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series CMD17-21
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Visual Communications Company - VCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.7V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 660nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.40mm x 1.25mm