CMD17-21UYC/TR8
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CMD17-21UYC/TR8
Beschreibung:
LED YELLOW CLEAR 0805 SMD
Viewing Angle 140°
Color Yellow
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.00mm L x 1.25mm W
Millicandela Rating 61mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 1.20mm
Mfr Visual Communications Company - VCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.1V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 590nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.40mm x 1.25mm