CMD17-21VGD/TR8
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CMD17-21VGD/TR8
Beschreibung:
LED GREEN DIFFUSED 0805 SMD
Auf Lager : 45724
Configuration Standard
Lens Transparency Diffused
Viewing Angle 140°
Color Green
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.00mm L x 1.25mm W
Millicandela Rating 7mcd
Product Status Active
Height (Max) 1.20mm
Mfr Visual Communications Company - VCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.1V
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 570nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.40mm x 1.25mm