CMD264-3ID/HV12
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CMD264-3ID/HV12
Paket:
T-1
Beschreibung:
LED RED DIFFUSED T-1 T/H
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant -
Configuration Standard
Lens Transparency Diffused
Viewing Angle 40°
Color Red
Current - Test -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Millicandela Rating 13mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 4.60mm
Supplier Device Package T-1
Lens Style Round with Domed Top
Series -
Package / Case Radial
Mfr Visual Communications Company - VCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 12V
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 635nm
Package Bulk
Lens Size 3mm, T-1