CMD28-21VGC/TR8
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CMD28-21VGC/TR8
Paket:
SMD
Beschreibung:
LED GREEN CLEAR SMD
Auf Lager : 62061
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant -
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 150°
Color Green
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.50mm L x 2.00mm W
Millicandela Rating 5.5mcd
Product Status Active
Height (Max) 1.60mm
Supplier Device Package SMD
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series CMD28-21
Package / Case 2-SMD, Gull Wing
Mfr Visual Communications Company - VCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.1V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 570nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.50mm x 2.00mm