CMD91-21VGC/TR9
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CMD91-21VGC/TR9
Paket:
Yoke Lead
Beschreibung:
LED GREEN CLEAR YOKE LEAD SMD
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 25°
Color Green
Current - Test -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.50mm L x 2.00mm W
Millicandela Rating 50mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 3.00mm
Supplier Device Package Yoke Lead
Lens Style Round with Domed Top
Series -
Package / Case 2-SMD, Yoke Bend
Mfr Visual Communications Company - VCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.1V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 565nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.90mm Dia