CMD93-21VGC/TR8
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CMD93-21VGC/TR8
Paket:
Gull Wing
Beschreibung:
LED GREEN CLEAR GULL WING SMD
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 130°
Color Green
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.00mm L x 2.70mm W
Millicandela Rating 25mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 1.60mm
Supplier Device Package Gull Wing
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series -
Package / Case 2-SMD, Gull Wing
Mfr Visual Communications Company - VCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.1V