CMD95-21SYGC/TR7
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CMD95-21SYGC/TR7
Paket:
2-SMD
Beschreibung:
LED GREEN CLEAR 2SMD
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant 573nm
Viewing Angle 25°
Color Green
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.10mm L x 2.00mm W
Millicandela Rating 20mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 2.90mm
Supplier Device Package 2-SMD
Lens Style Round with Domed Top
Series -
Package / Case 2-SMD, Gull Wing
Mfr Visual Communications Company - VCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 575nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.90mm Dia