CMD95-21VYC/TR7
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CMD95-21VYC/TR7
Paket:
Gull Wing
Beschreibung:
LED YELLOW CLEAR GULL WING SMD
Viewing Angle 25°
Color Yellow
Current - Test -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.20mm L x 2.10mm W
Millicandela Rating 25mcd
Product Status Not For New Designs
Height (Max) 2.88mm
Supplier Device Package Gull Wing
Lens Style Round with Domed Top
Series -
Package / Case 2-SMD, Gull Wing
Mfr Visual Communications Company - VCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 585nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.80mm Dia