CMD95-21VYC/TR9
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CMD95-21VYC/TR9
Paket:
Yoke Lead
Beschreibung:
LED YELLOW CLEAR YOKE LEAD SMD
Viewing Angle 25°
Color Yellow
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.20mm L x 2.10mm W
Millicandela Rating 25mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 2.82mm
Supplier Device Package Yoke Lead
Lens Style Round with Domed Top
Series -
Package / Case 2-SMD, Yoke Bend
Mfr Visual Communications Company - VCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 585nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.70mm Dia