CMDA19AR7D1S
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CMDA19AR7D1S
Paket:
0603
Beschreibung:
LED RED DIFFUSED 0603 SMD
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant -
Configuration Standard
Lens Transparency Diffused
Viewing Angle 170°
Color Red
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.60mm L x 0.80mm W
Millicandela Rating 90mcd
Product Status Active
Height (Max) 0.60mm
Supplier Device Package 0603
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series CMDA19
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Visual Communications Company - VCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.9V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 637nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.00mm x 0.80mm