CMDA19DY7D1S
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CMDA19DY7D1S
Beschreibung:
LED AMBER DIFFUSED 0603 SMD
Viewing Angle 170°
Color Amber
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.60mm L x 0.80mm W
Millicandela Rating 90mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 0.60mm
Mfr Visual Communications Company - VCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.9V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 595nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.00mm x 0.80mm