CMDA20AYBR7D1S
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
CMDA20AYBR7D1S
Paket:
0603
Beschreibung:
LED GREEN/RED DIFFUSED 0603 SMD
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant -
Configuration Independent
Lens Transparency Diffused
Viewing Angle 120°
Color Green, Red
Current - Test 20mA Green, 20mA Red
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.60mm L x 0.80mm W
Millicandela Rating 15mcd Green, 8mcd Red
Product Status Obsolete
Height (Max) 0.50mm
Supplier Device Package 0603
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series CMDA20
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Visual Communications Company - VCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.2V Green, 2.1V Red
Features -
Lens Color White
Wavelength - Peak 570nm Green, 630nm Red
Package Bulk
Lens Size 1.60mm x 0.80mm