Zuhause / Single Diodes / CMSH1-20M TR13 PBFREE
minImg
CMSH1-20M TR13 PBFREE
Central Semiconductor Corp
Produkt-Nr.:
CMSH1-20M TR13 PBFREE
Paket:
SMA
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SMA
Auf Lager : 25920
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 100pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SMA
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 20 V
Series -
Package / Case DO-214AC, SMA
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 500 mV @ 1 A
Mfr Central Semiconductor Corp
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 1A