Zuhause / Single Diodes / CMSH3-40MA TR13 PBFREE
minImg
CMSH3-40MA TR13 PBFREE
Central Semiconductor Corp
Produkt-Nr.:
CMSH3-40MA TR13 PBFREE
Paket:
SMA
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 40V 3A SMA
Auf Lager : 278433
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 280pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SMA
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 40 V
Series -
Package / Case DO-214AC, SMA
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 500 mV @ 3 A
Mfr Central Semiconductor Corp
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 3A