CP2-HAB110-A1-KR
3M
Produkt-Nr.:
CP2-HAB110-A1-KR
Hersteller:
3M
Beschreibung:
CONN HEADER 110POS 2MM PRESS-FIT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 5
Number of Positions 110
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Termination Press-Fit
Connector Usage CompactPCI Hot Swap
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series MetPak™ CP2
Connector Style AB 22
Mfr 3M
Pitch 0.079" (2.00mm)