CP2-HB110-A1-TG30
3M
Produkt-Nr.:
CP2-HB110-A1-TG30
Hersteller:
3M
Beschreibung:
CONN HEADER 110POS 2MM PRESS-FIT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Number of Rows 5
Number of Positions 110
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Termination Press-Fit
Connector Usage CompactPCI Hot Swap
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series MetPak™ CP2
Connector Style B 22
Mfr 3M
Pitch 0.079" (2.00mm)