CP2-SC055-1-TG30
3M
Produkt-Nr.:
CP2-SC055-1-TG30
Beschreibung:
CONN RECEPT 55POS 2MM PRESS-FIT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 5
Number of Positions 55
Termination Press-Fit
Connector Usage CompactPCI
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Obsolete
Series MetPak™ CP2
Connector Style C 11
Mfr 3M
Pitch 0.079" (2.00mm)