CQ0201BRNPO9BN2R2
YAGEO
Produkt-Nr.:
CQ0201BRNPO9BN2R2
Beschreibung:
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0201
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 2.2 pF