Zuhause / SCRs / CR04AM-12-A#F00
minImg
CR04AM-12-A#F00
Renesas Electronics America Inc
Produkt-Nr.:
CR04AM-12-A#F00
Paket:
TO-92
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
SCR 600V 630MA TO92
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Off State (Max) 500 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 3 mA
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 800 mV
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 100 µA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.2 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 400 mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-92
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Mfr Renesas Electronics America Inc
Package Bulk
Current - On State (It (RMS)) (Max) 630 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 10A @ 60Hz