CS0603JRNPO9BN102
YAGEO
Produkt-Nr.:
CS0603JRNPO9BN102
Beschreibung:
CAP CER 1000PF 50V C0G/NPO 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 1000 pF