Zuhause / Ceramic Capacitors / CS2012X7R106K100NRE
minImg
CS2012X7R106K100NRE
Samwha Capacitor Group
Produkt-Nr.:
CS2012X7R106K100NRE
Beschreibung:
CAPACITOR MLCC 10% 10UF
Auf Lager : 1551000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series CS
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Mfr Samwha Capacitor Group
Capacitance 10 µF