CZRZ5V6B-HF
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
CZRZ5V6B-HF
Hersteller:
Comchip Technology
Paket:
0201
Beschreibung:
DIODE ZENER 5.6V 100MW 0201
Auf Lager : 6060
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±5.45%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2.5 V
Series -
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Power - Max 100 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Comchip Technology
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V