Zuhause / Single Diodes / D1800N46TVFXPSA1
minImg
D1800N46TVFXPSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
D1800N46TVFXPSA1
Beschreibung:
DIODE GEN PURP 4.6KV 1800A
Benutzer handbuch
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Clamp On
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package -
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 mA @ 4600 V
Series -
Package / Case DO-200AC, K-PUK
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.32 V @ 1500 A
Mfr Infineon Technologies
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 4600 V
Package Tray
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 160°C
Current - Average Rectified (Io) 1800A